SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCMiP Nr 7/2018

Drukuj PDF

Warszawa 24.04.2018 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 7/2018

Do czego służy "potwierdzenie"

Ciąg dalszy wniosków z korespondencji senatora G. Peczkisa z ministrem MI ws "potwierdzenia". Pytanie i odpowiedź przesłana przy Info Biura nr 5/2018.

W odpowiedzi ( napisanej przez dyr. Oleksiaka) nie ma już mowy o podstawie prawnej  polecenia wprowadzające "potwierdzenie" jest tylko  wyjaśnienie dlaczego zostało wprowadzone, do czego służy i co to za dokument.

"Jest to dokument pomocniczy, wydawany przez te jednostki na potwierdzenie wymagań w celu ułatwienia pracy organom rejestrującym".

Przypominam. W lipcu 2016 r zaczęło obowiązywać rozporządzenie ( Dz. U. 2016 poz. 2022) napisane tak przez urzędników dep. TD MIiB, że nikt go nie rozumiał. Wydz. Komunikacji w całej Polsce wstrzymały rejestracje zabudów bo urzędnicy nie rozumieli rozporządzenia.

Poinformowaliśmy o tej sytuacji na spotkaniu w MIiB 3.08.21016 r..

Zamiast poprawić rozporządzenie dyr. Oleksiak wprowadził „potwierdzenie”. Dodatkowo "potwierdzenie" wg ministra  pomaga diagnostom.

" Diagnosta otrzymuje konkretną informację, czy spełnione zostały warunki lub wymagania techniczne określone w przepisach przedmiotowego rozporządzenia". Sam diagnosta nie jest w stanie tego stwierdzić wg ministra ???!!!!

Chcemy wystąpić do NSA i do NIK z pozwem o uchylenia bezprawnego polecenia, które wprowadziło "potwierdzenie". Potrzebujemy informacji od prawników jak wystąpić do tych instytucji zgodnie z przepisami. Część merytoryczną napiszemy.

Proszę się zapytać znajomych prawników czy po uzyskaniu wyroku lub decyzji likwidującej "potwierdzenie" będzie możliwe wystąpienie ze zbiorowym pozwem producentów do MI o zwrot pieniędzy płaconych na bezprawne  "potwierdzenie".

Producenci mający dosyć płacenia za bezprawne „potwierdzenie” powinni zainteresować tematem znajomych parlamentarzystów i poprosić ich o pomoc.

Odpowiemy na przysłane wypowiedzi producentów do Info Biura 6 w tym tygodniu. .

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia. Potrzebny jest wasz udział i społeczne zaangażowanie się w obronę interesów wspólnych producentów. Wasze działania jako członków zwiększają wpływy i  prestiż SPCMiP.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

 

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP