SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCMiP Nr 20 /2017

Drukuj PDF

Warszawa 30.08.2017 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 20 /2017

Nasza interwencja do p. Premier B. Szydło ws " potwierdzenia"

Przez prawie rok próbowaliśmy na różnych szczeblach MIiB rozmawiać o likwidacji bezprawnego, nielegalnego i niepotrzebnego "potwierdzenia" wprowadzonego przez dyr. Oleksiaka.

Rozmawialiśmy z podsekretarzem J. Szmitem nadzorującym pracę dep. TD MIiB oraz z p. Smółką dyr. Gabinetu Ministra.

Na spotkaniu zorganizowanym przy pomocy posła w Ministerstwie  Rozwoju prosiliśmy o pomoc i przekazaliśmy tam zestaw dokumentów opracowanych przez producentów świadczących o szkodliwym dla gospodarki działaniu MIiB.

Zupełny brak rezultatów tych działań spowodował że wystąpiliśmy do p. Premier.

Pismo do Premier Beaty Szydło

Przekazaliśmy jej pismo (w załączeniu ) i 7 zał. Załączniki są na naszej stronie.

Zostały opracowane na naszą prośbę przez producentów. Opisują istniejące patologiczne sytuacje rynkowe, szkodliwe dla gospodarki i producentów, spowodowane przepisami wprowadzonymi przez  dep. TD MIiB.

Otrzymaliśmy z Kancelarii Premiera pismo (  Informacja z kancelarii premiera ) , że nasze pismo zostało przesłane do MIiB z prośbą o wyjaśnienie, o którego treści zostaniemy poinformowani.

Mamy nadzieję że Kancelaria Premiera sprawdzi odpowiedź  i dokona oceny czy działania MIiB są zgodne z prawem ws "potwierdzenia".

Krąży informacja, że Adamczyk ma być zwolniony w październiku bo napsuł i w innych sprawach.

Prócz interwencji u Premiera prowadzimy  rozmowy interwencyjne z posłami, dziennikarzami itp. Planujemy dalsze interwencje aż sprawy załatwimy. Prosimy o przekazywanie kontaktów, które będziemy mogli wykorzystać do naszych interwencji.

Prosimy też o przysyłanie nowych opisów patologicznych sytuacji rynkowych szkodzących gospodarce spowodowanych złymi przepisami prawnymi.  Autorów nie ujawniamy bez ich zgody i chronimy tajemnicą.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowanie do Stowarzyszenia. Wasz udział jest potrzebny i niezbędny, bo zwiększa nasz  prestiż a członkowskie składki stworzą fundusz statutowy z którego  pokrywamy koszty naszych działań w interesie producentów.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

 

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP