SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCMiP Nr 19 /2017

Drukuj PDF

Warszawa 23.08.2017 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 19 /2017

 

O rozporządzeniu MIiB , które zmienia rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzenia badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

Otrzymaliśmy z MIiB pismo ( załączone) informujące o przekazaniu do  konsultacji projektu zmiany rozporządzenia w sprawie zapisanej w tytule, którego treść jest na stronie :

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//523/12302007/12454230/12454231/dokument304648.pdf

Pismo konsultacje

Przepisy dotyczą wszystkich osób, które używają pojazdów lub muszą przeprowadzać ich badania techniczne. Dlatego zachęcam do zapoznania się z jego treścią, mimo że jest napisane "bełkotem urzędniczym" i jest tylko uzupełnieniem a nie tekstem jednolitym rozporządzenia.

Przy każdej okazji zwracamy na to uwagę kierownictwu MIiB  bo dowodzi to lekceważenia przez urzędników MIiB nas użytkowników przepisów prawnych. Dalej wygoda urzędników MIiB  jest ważniejsza niż nasza Obywateli.

Dlatego trzeba czytać teksty proponowanych zmian ze starym tekstem rozporządzenia żeby zrozumieć uzupełnienie.

Producenci zabudów pojazdów proszę sprawdzić czy przepisy rozporządzenia pozwalają diagnoście wprowadzić dane pojazdu po przebudowie ( fotele, ściany grodziowe ) do CEP i na jakiej podstawie. Czy jest tam gdzieś wymienione "potwierdzenie" wprowadzone przez dyr. Oleksiaka.

Proszę dokonać również oceny czy tekst jest napisany w sposób zrozumiały dla użytkownika bez pomocy prawników.

Uwagi do zmiany rozporządzenia proszę przysłać do dnia 31.08.2017 r.

My te uwagi zbierzemy, poukładamy  i wyślemy do MIiB jako SPCMiP. Po to jest Stowarzyszenie żeby między innymi organizować wspólne opiniowanie projektów ustaw, Pojedyncze firmy czy osoby tego robić nie mogą.

.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowanie do Stowarzyszenia. Wasz udział jest potrzebny i niezbędny, bo zwiększa nasz  prestiż a członkowskie składki stworzą fundusz statutowy z którego  pokrywamy koszty naszych działań w interesie producentów.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

 

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP