SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCM Nr 1 C 2012

Drukuj PDF

Seminarium firmy DENSO 22 i 23.9.2011 r. w Hadze na temat planów wejścia na rynek wtórny w Europie

W nr grudniowym 2011 Nowoczesnego Warsztatu jest relacja tego seminarium. Warto go przeczytać i uruchomić wyobraźnię żeby zobaczyć skutki opanowania rynku wtórnego Polsce, przez DENSO. Co się stanie wtedy z moją firmą? Jak należy zrewidować strategię mojej firmy żeby ten atak przetrwać i zostać na rynku? Te pytania nie dotyczą tylko producentów części.

Zapraszam przedsiębiorców z pomysłami na wspólne działanie

W różnych miejscach w Polsce rodzą się inicjatywy organizowania w jakimś celu grup firm z naszego przemysłu. Staram się do nich docierać poprzez naszych członków. Z uzyskanych informacji wynika, że m. in. mamy już 3 klastry związane z pojazdami elektrycznymi. W nie długim czasie będę organizował w Klubie Producenta spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem pojazdów elektrycznych: przedsiębiorców i naukowców. O rezultacie poinformuję.

Dla osób z pomysłami na to, co można zrobić działając wspólnie i już organizującym się grupom, które się zgłoszą udostępniamy nasza stronę i możliwość spotkań w Klubie Producenta na uzgodnionych warunkach.

Dlaczego firmy z grupy MSP powinny się

organizować i działać wspólnie w określonych tematach

Zapraszam do dyskusji.  Nadesłane wypowiedzi będziemy publikować na naszej Stronie. Przypominam, że ekonomia ? kapitalizmu sojuszników ? funkcjonuje na świecie już od wielu lat i przynosi firmom korzyści, bo otwiera dostęp do zasobów nie dostępnych dla pojedynczych firm z grupy MSP. Na niej opiera się strategia UE ? Europa 2020 ?.

Otrzymaliśmy do rozdania 50 darmowych e-biletów na

Targi w Honowerze w dniach 23 ? 27.04.2012 r.

Pierwszeństwo mają członkowie, SPCM, którzy mogą zgłaszać się po bilety do 25.02.2012 r. Po tym terminie pozostała pula zostanie rozdana wśród tych, co czytają informacje biura SPCM na zasadzie, kto pierwszy ten dostanie -  do wyczerpania. Informacja o targach na naszej Stronie.

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCM