SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCM Nr 2/2015

Drukuj PDF

Warszawa 15.01.2015 r.

Informacja Biura SPCM Nr 2/2015

Uwagi do projektu projektu ustawy PoRD wprowadzającego

rejestrację "profesjonalną" dla pojazdów, zespołów i części.

Zostaliśmy zaproszenie przez MIiR do konsultacji społecznych nad w/w projektem projektu zmiany ustawy o PoRD. Projekt projektu ustawy jest na naszej stronie.

Uwagi do projektu projektu ustawy PoRD

W wypełnianiu formularza uczestniczył Pan Marek Roszak z firmy MPPROJEKT, który opracował zmiany do istniejącego systemu rejestracji czasowych i wydawania tablic w styczniu 2013 r, Przesłaliśmy je do DTD ówczesnego MT. Temat był na liście problemów do rozwiązania i był omawiany na spotkaniach z Dyr. Twardowskim w naszym Klubie Producenta. Urzędnicy DTD w projekcie projektu wprowadzają zupełnie zbyteczne i nic nie wnoszące wymagania, które utrudnią pracę producentom. Formularz z naszymi uwagami jest na naszej stronie. Takie działania w obronie interesu własnego i innych można prowadzić tylko działając wspólnie. Pojedynczy producent sam nic nie zdziała.

Pismo do Sekretarza Stanu p. Rymasiewicza ws braku działań naprawczych dla zapisów o homologacji dla dopuszczeń jednostkowych przez DTD w MIiR

Ponieważ DTD nie podejmuje żadnych działań w tej sprawie napisałem pismo do Sekretarza Stanu, który nadzoruje pracę DTD. W piśmie podnoszę brak działań naprawczych dla zapisów o homologacji dla dopuszczeń jednostkowych i sprawę okresu dostosowawczego. Ten problem był stawiany na pierwszym miejscu we wszystkich rozmowach z dyr. Twardowskim od lipca 2013 r ale do tej pory reakcji brak. W piśmie są ogólne uwagi o pracy urzędników z DTD MIiR. Pismo jest na naszej stronie jako zał. do Info-biura nr 2/2015.

PARP podzielił pieniądze z funduszy UE na Programy

Jeżeli będzie zainteresowanie zorganizuję spotkanie w końcu stycznia lub na początku lutego z urzędnikiem PARP, który przedstawi dostępne dla producentów programy. Powie na co i jak można z nich korzystać. Zgłoszenia zainteresowanych Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szanowni Producenci

Zapraszam i proszę o wstępowanie do Stowarzyszenia. Wasze członkowskie składki są nam potrzebna bo podzięki nim możemy informować o targach, o zmianach w przepisach homologacji, występować w obronie interesów producentów i organizować spotkania w Klubie Producenta.

http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP