SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Europejski Panel Przedsiębiorstw

Drukuj PDF

28-10-2011 13:57

Broszura EPP

Poniżej e-mail od Pani Maryli Jankowskiej koordynatora krajowego EBTP

Dzień dobry,
Chciałam bardzo podziękować Państwu za współpracę przy tworzeniu i funkcjonowaniu w Polsce European Business Test Panel (EBTP) Europejskiego Panelu Przedsiębiorstw narzędzia konsultacji prowadzonego w Dyrekcji Generalnej Rynek Wewnętrzny i Usługi Komisji Europejskiej wspólnie z krajami członkowskimi UE.

Dzięki współpracy z organizacjami przedsiębiorców polskie firmy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach panelu ? za co jestem niebywale wdzięczna. Wyniki dotychczasowych badań są dostępne na
stronie EBTP. Aktualnie panel jest przebudowywany i został dołączony do panelu dla małych średnich przedsiębiorstw prowadzonego w Dyrekcji Generalnej Przedsiębiorstwa i Przemysł Komisji Europejskiej.

Równocześnie zaprosiłam firmy będące do tej pory członkami EBTP do konsultacji Panelu Przedsiębiorstw na potrzeby implementacji dyrektyw UE oraz projektów mających wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.


Aktualnie prowadzone są konsultacje dotyczące implementacji dyrektywy na temat opóźnionych płatności w transakcjach handlowych. Mają one na celu uzyskanie informacji na temat skali problemu opóźnionych płatności w Polsce.


Opinia przedsiębiorstw jest dla nas szczególnie ważna, bowiem pomoże dostosować  przyszłe zmiany w prawie do specyfiki naszej gospodarki i rzeczywistych potrzeb polskich przedsiębiorców. Odpowiedzi będą bardzo pomocne przy tworzeniu przepisów, które mogą przyczynić się do zlikwidowania lub przynajmniej ograniczenia problemu zatorów płatniczych.


Serdecznie zapraszam zrzeszone w Państwa organizacji przedsiębiorstwa do odpowiedzi na pytania ankiety dostępnej pod następującym adresem:

http://www.mg.gov.pl/Ankieta+w+sprawie+opoznionych+platnosci

Konsultacje prowadzone są do 17 listopada 2011.


Z poważaniem i pozdrowieniami,