SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja Biura SPCM Nr 1/2013

Drukuj PDF

Warszawa 14.01.2013 r.

Informacja Biura SPCM Nr 1/2013

Projekt nowej ustawy o ruchu drogowym,

Skutki dla producentów

 

Zapowiadam spotkanie w Klubie Producenta SPCM zaplanowane na dzień  31.01.2013, na którym będziemy wspólnie wyjaśniać zapisy projektu ustawy o Ruchu drogowym zawierające nowe zasady procesu homologacji części i pojazdów. Zapisy w tym projekcie budzą wątpliwości i niejasności. Spotkanie będzie kontynuacją spotkania, na którym p. Kamil Przewoski omawiał zmiany w przepisach UE dotyczących procesu homologacji pojazdów i części.

Na spotkanie zaprosiłem i potwierdzili udział przedstawiciele:

Instytut IDIADA ( Hiszpania ) p. Kamil Przewoski

ITS p. Dariusz  Wiśniewski. Kierownik Pracowni Certyfikacji Wyrobów

TUV Sud Czech. p. Wojciech Kłodkowski. przedstawiciel handlowy

PIMOT p. Roman Nadratowski Główny Specjalista ds. Systemów Zarządzania

Proszę producentów i przedstawicieli instytutów o nadsyłanie pytań i wątpliwości w interpretacji zapisów w projekcie ustawy, które wydaja się nie jasne, co do skutków, jakie powodują w procesie homologacji.

Na spotkaniu w dniu 31.01. zapoznamy się z nadesłanymi pytaniami i wątpliwościami oraz będziemy próbowali je wspólnymi siłami jednoznacznie zinterpretować.

Pytania do zapisów, których nie uda się jednoznacznie zinterpretować na tym spotkaniu prześlę do Ministerstwa Transportu razem z zaproszeniem na spotkanie do Klubu SPCM i P przedstawiciela MT w celu ich wyjaśnienia.

Ze względu na towarzysko klubowy charakter spotkania i dostępne pomieszczenie, może w nim uczestniczyć nie więcej niż 25 osób. Proszę o zgłaszanie chęci udziału w styczniowym spotkaniu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają uczestnicy spotkania listopadowego. W najbliższym czasie roześlę zaproszenie na to spotkanie, podając program, godzinę i miejsce.

Koszt udziału w spotkaniu przedstawicieli firm produkcyjnych nienależących do SPCM wynosi 100 zł/osoby, płatne na miejscu.

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCM