SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 27/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa  19.12.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 27/2019

Napiszemy interwencję w sprawie likwidacji

‘POTWIERDZENIA’

do kół poselskich i senackich

Nie ustajemy w działaniach mających na celu doprowadzenie do likwidacji bezprawnego i nie legalnego wymogu uzyskiwania ‘POTWIERDZENIA’ do każdej wykonanej zabudowy.

Po  Nowym Roku wystąpimy z pismami do kół poselskich i senackich zawierającym prośbę o likwidację obowiązku uzyskiwania ‘POTWIERDZENIA’ przez producentów do każdej wyprodukowanej zabudowy mimo że wcześniej wykonali badania w jednostkach upoważnionych stosowanych w produkcji  konstrukcji.

Bardzo proszę producentów którzy w tym roku musieli uzyskiwać ‘POTWIERDZENIA’ o nadesłanie do SPCMiP informacji jaką sumarycznie kwotę  w tym roku wydali na uzyskanie tego dokumentu.

Koszty tego dokumentu obniżają konkurencyjność polskich producentów bo w okolicznych krajach UE on nie występuje. Ponieważ jest nielegalny podejrzewamy że wprowadziła go mafia urzędnicza żeby zarabiać na nim nielegalnie pieniądze. Nowe rozporządzenie włącza obowiązek uzyskiwania „potwierdzeń” również dla pojazdów osobowych Z jego treścią można się zapoznać na stronie

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12327900

Spotkania koleżeński producentów części motoryzacyjnych i pojazdów.

Zapraszam do przysyłania zgłoszeń udziału w spotkaniach. Jak tylko zgłoszą się chętni będziemy je organizować po Nowym Roku. Przypominam że spotkania są bezpłatne i będą organizowane osobno dla producentów części i osobno dla producentów pojazdów. Spotkania będą się odbywały w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88 (dyrekcja FSO)  w małych grupach (max 10 osób ) żeby można było nawiązywać kontakty i wymieniać się poglądami na różne tematy .

 

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm i zdobywania lepszej pozycji na rynku. Stowarzyszenie żeby istnieć ponosi koszty, które pokrywamy ze składek członkowskich.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

intrastat

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP