SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 25/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa  4.12.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 25/2019

Spotkania towarzyskie  producentów c.d.

 

Wiele zmian w przepisach czeka w najbliższym czasie przedsiębiorców a więc i producentów. Ich wspólne omówienie i znalezienie najlepszych rozwiązań żeby jak najmniej szkodziły producentom wyniknie z dyskusji na spotkaniach

Proszę przysłać informacje jakie tematy wg Państwa powinny być omówione na spotkaniach żeby powstała wspólna wiedza jak reagować na nowe przepisy.

Dla producentów części jak z nimi rozmawiamy poważnym i narastającym problemem na rynkach wielu krajów jest rosnąca konkurencja producentów z Chin. Wiele firm musiało zredukować zatrudnienie i zmniejszyło produkcję.

Na spotkaniach postaramy się znaleźć czynniki i nasze atuty, które mogą dać nam przewagę w konkurowaniu z chińskimi wyrobami. Powinniśmy je naszymi działaniami uruchomić żeby z tą konkurencją  wygrać. Nie wolno się poddawać. Nie znam rynków na jakich działają producenci zabudów, pojazdów specjalnych, autobusów, naczep i przyczep. Na pewno dyskusja na temat jak zdobyć przewagę na rynku pozwoli odkryć atuty naszych producentów tych wyrobów..

Żeby było więcej wspólnych tematów chcemy organizować osobne spotkania

producentów części i osobne pojazdów. Spotkania są bezpłatne i będą się odbywały w małych grupach (max 10 osób) co ma umożliwić lepsze nawiązanie kontaktów a może i współpracy.  .

Proszę o przysyłanie tematów do dyskusji na spotkaniach. Będę je rozsyłał żeby był czas na ich przemyślenie przed spotkaniem.

Ciągle zgłosiło się za mało osób żeby można było zorganizować spotkanie.

Teraz okres przed świąteczny dlatego spotkania planujemy na styczeń 2020 r.

Proszę przysyłać tematy do dyskusji i zgłaszać chęć udziału.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm i zdobywania lepszej pozycji na rynku. Stowarzyszenie żeby istnieć ponosi koszty, które pokrywamy ze składek członkowskich.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

 

intrastat

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP