SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 24/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa  19.10.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 24/2019

Zapraszamy na spotkania towarzyskie  producentów

ponownie

Ciągle zgłosiło się na spotkania za mało osób żeby można było zorganizować spotkanie.

Trzeba na przyjazd na spotkanie poświęcić tylko czas bo spotkania są bezpłatne. Ale to nie będzie czas stracony. Uczestnicy już pierwszego spotkania potwierdzą że było warto spotkać się i porozmawiać o aktualnych tematach dotyczących producentów. Jest ich bardzo dużo i wymiana opinii na ich temat jest potrzebna.

Dostaliśmy do zgłoszenia uwag informację o rozporządzeniu MI zapisanym w Wykazie prac legislacyjnych MI pod nr. 249. Niżej krótki opis zawartości.

„W projekcie rozszerzono różne przypadki przebudowy pojazdu określonej kategorii homologacyjnej dokonanej po jego rejestracji. Nowe przepisy skutecznie uniemożliwią stosowanie praktyk omijających dotychczasowe przepisy regulujące kwestię montażu dodatkowych siedzeń w pojazdach samochodowych. Wprowadzone zmiany mają także na celu zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Doszły do nas informacje że ma być wprowadzony zakaz przebudowy pojazdu ciężarowego na osobowy. Kto o tym słyszał niech da znać.

Może ten zakaz jest w tym rozporządzeniu. Proszę się zapoznać z jego treścią i przysłać uwagi do dnia 29.10. 2019 r.

Sprawa „potwierdzenia”.

Jeden z naszych kolegów uzyskał od prawnika informację co trzeba zrobić żeby wystąpić o likwidację „potwierdzenia” do UE.  Najpierw trzeba uzyskać dla samochodu odmowę rejestracji w Wydz. Komunikacji z powodu braku „potwierdzenia” i skierować sprawę do polskiego sądu. Kiedy polski sąd odrzuci skargę wtedy skierujemy sprawę do Trybunału UE. Będzie to procedura podobna jaką przeprowadzili frankowicze.

Wykorzystaliśmy wszystkie polskie instytucje żeby zlikwidować „potwierdzenie”.

Wszystko bez rezultatu. Jest kolega który chce się tym zająć. Kto się zgłasza do pomocy?

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

Został wprowadzony taki rejestr i jest obowiązek się do niego zgłosić. Taki obowiązek mają między innymi osoby kierujące wszystkimi rodzajami spółek. [i]

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP

 


[i]