SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 18/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa    19.09.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 18/2019

Jak będzie wyglądał świat i rynki zbytu za 5 -10 lat. Co muszę robić dziś żeby moja firma działała również wtedy ?

Nasz Świat, otoczenie, klienci, rynek i  technika zmieniają się co raz szybciej. Żeby w tym zmieniającym się świecie istnieć trzeba się dostosowywać do zachodzących zmian. Nadchodzi cywilizacja 4.0,  sztuczna inteligencja i cyfryzacja. Przyszłości a szczególnie dalszej nie można przewidzieć. Dlatego trzeba reagować na zachodzące zmiany w czasie rzeczywistym bo one ukształtują przyszłość.

Jak powinno działać SPCMiP?

Spotkania towarzyskie  producentów

Stowarzyszenie działa już 20 lat. Jakie powinno podjąć działania żeby pomagać producentom rozwiązywać ich problemy. Czekamy na propozycje. Producenci są zwykle samotni w swojej pracy lub działają w wąskim kręgu znajomych. Czy istnieje wymiana wiedzy i informacji między nimi? Podobno słabo to wygląda. A wiedza jest w nas. Jej wymiana ją rozwinie i powiększy. Można to robić tylko spotykając się bezpośrednio.

Dlatego SPCMiP chce organizować spotkania towarzyskie producentów. Będą osobne spotkania producentów części i osobne dla producentów zabudów pojazdów. Spotkania będą bezpłatne. Będziemy je  organizować  jak kilku producentów przyśle e-mailem zgłoszenie chęci uczestnictwa. Będzie można uczestniczyć w kilku spotkaniach. Jak zbierze się grupa wyznaczymy termin, godz. i miejsce spotkania. Na spotkaniach po przedstawieniu się będziemy rozmawiać na zaproponowane przez uczestników tematy.

Będziemy się spotykać w małych grupach max 10 osobowych żeby wszyscy mogli się poznać i prowadzić dyskusję.

Jednym z celów spotkań jest powstanie ,środowiska producentów, którzy będą się znali,  utrzymywali ze sobą kontakt a może podejmą współpracę. Może powstaną grupy producentów, którym łatwiej uzyskiwać różne wsparcie w tym finansowe.  Aktualnie jest wiele zapowiedzi zmian w przepisach. Będzie więc o czym rozmawiać. Nie które jak wejdą w życie mogą bardzo zaszkodzić szczególnie producentom MSP.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP