SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 20/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa    6.08.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 20/2019

UWAGA. PILNE. WAŻNE.

Termin składania zaświadczenia żeby nie płacić więcej za energię został przesunięty do 13.08

 

Termin składania zaświadczeń został przedłużony do 13.08. Zaświadczenie mogą składać swojemu dostawcy energii podmioty (m.in. mikro i mali przedsiębiorcy ) żeby  zapewnić sobie utrzymanie w II połowie 2019 roku cen energii elektrycznej na poziomie z dnia 30 czerwca 2018 r. Chodzi o firmy, które zatrudniają mniej niż 50 pracowników, a ich przychody w ciągu dwóch lat nie przekraczają 10 mln euro (ok. 40 mln zł)..

Oświadczenie potwierdza status odbiorcy końcowego. Będzie to podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. - ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu energią nie posiadają takich informacji

Wzór zaświadczenia załączam a  dodatkowo jest  dostępne na stronie www.tauron.pl
Znajduje się tam opracowana przez Tauron instrukcja dotycząca sposobu jego wypełniania oraz termin i miejsce dostarczenia.

 

Duże przedsiębiorstwa w drugim półroczu 2019 r. będą mogły składać wnioski o pomoc publiczną de minimis do Funduszu Wypłat Różnicy Ceny. Podmioty te pierwsze wnioski będą mogły złożyć po upływie trzeciego kwartału 2019 r.
Na koncie funduszu, który będzie wypłacał rekompensaty spółkom obrotu oraz przedsiębiorcom w ramach pomocy de minimis zgromadzono już ponad 2,7 mld zł. Kwota ta powinna nadal rosnąć, wraz z przeprowadzeniem kolejnych aukcji na sprzedaż uprawnień do emisji CO2.

 

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP