SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 8.1/2018

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa 8.05.2018 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 8.1/2018

Działania jakie podejmujemy żeby zlikwidować "potwierdzenie"

część I

Przedstawiamy wykaz działań jakie podejmujemy żeby zlikwidować "potwierdzenie". Oczekujemy na dodatkowe pomysły działań  zgłoszone przez producentów.

Zapraszamy też  do współpracy przy realizacji opisanych niżej działań.

1. W NSA zaproponowano nam podjęcie przez producentów wspólnie z nami następującego działania.

Producent zgłasza do zarejestrowania w Wydz. Komunikacji zabudowę bez "potwierdzenia". Żąda pisemnie w WK wydania pisemnej odmowy zarejestrowania z uzasadnieniem. Odmowa rejestracji musi zawierać stwierdzenie, że nastąpiła na skutek braku "potwierdzenia" wprowadzonego pismem Oleksiaka. Następnie producent składa skargę do  właściwego dla danego WK Sądu Administracyjnego, który ją rozpatruje w ciągu miesiąca. SCMiP występuje jako oskarżyciel posiłkowy.

Urzędnicy bardziej szanują tych co umieją dbać o swoje interesy bo wiedzą że nie mogą ich bezprawnie naruszać. Takie postępowanie niczemu nie grozi a producent będzie miał w WK tylko większy prestiż.

2. Poszukujemy za Waszym pośrednictwem posła lub senatora który wystąpi ws "potwierdzenia" do NIK.

SPCMiP jako organizacja nie może ze skargą lub wnioskiem występować do NIK. Uniemożliwiają to przepisy. Mogą to zrobić parlamentarzyści.

3. Wystąpiliśmy do Sejmowej i Senackiej Komisji Infrastruktury z prośbą o wprowadzenie tematu legalności "potwierdzenia" do programu posiedzenia plenarnego każdej z Komisji.

Mamy już chętnych do udziału w naszej delegacji ale są jeszcze wolne miejsca. Jak napisał nam producent potrzebujemy darmowego wsparcia medialnego. Kto może nam w tym pomóc ? Proszę o kontakt.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia. Potrzebny jest wasz udział i społeczne zaangażowanie się w obronę interesów wspólnych producentów. Wasze działania jako członków zwiększają skuteczność, wpływy i  prestiż SPCMiP.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

 

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP