SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 11/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa    15.05.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 11/2019

Dalsze działania mające na celu likwidację  "potwierdzenia".

Otrzymaliśmy od pełnomocnika terenowego Rzecznika MSP pismo (załączam)  jakie otrzymał od sekretarza stanu w MI pana R. Webera, który podał paragrafy § 9b oraz §9d i § 8 ust. 4 p.9 i 10 z rozporządzenia zawartego w Dz. u. 2016 poz. 2022 jako podstawę prawną wprowadzenia i utrzymywania „potwierdzenia”.

W odpowiedzi (załączam ) do pełnomocnika Rzecznika MSP podaliśmy treść tych przepisów. Nie ma w nich mowy o „potwierdzeniu” i kontroli każdego wyprodukowanego pojazdu u producenta. Z tego wynika że „potwierdzenie” jest bezprawne i nie legalne.

Wprowadzenie „potwierdzenia” spowodowało że wiele firm przestało w ogóle robić zabudowy objęte tymi przepisami zmieniając profil produkcji.

Proszę takie firmy o przesłanie takiej informacji dla celów statystycznych.

Jest jednak  jakaś liczba firm, która dalej ponosi koszty załatwiania „potwierdzenia”.

Bardzo proszę te firmy o przysłanie informacji ile kosztowało ich uzyskiwanie „potwierdzenia” w całym 2018 r. i ile wydały w I kw. 2019 r.

Czy zmieniły się jednostkowe koszty uzyskania „potwierdzenia” dla jednej wykonanej zabudowy. Proszę o podanie kosztu średniego „potwierdzenia” dla jednej zabudowy w 2018 r. Te dane i informacje chcemy zabrać tylko dla celów statystycznych i będą przechowywane w SPCMiP i nie rozpowszechniane.

Z naszych informacji zawartych w Info Biura nr 9/ 2019 wiecie Państwo gdzie wysłaliśmy interwencje ws likwidacji „potwierdzenia” Proszę zapytać swoich prawników gdzie jeszcze nożna interweniować .

Kancelaria Premiera

Na nasze pismo do p.  Jacka Świderskiego z-cy dyr. dep. Spraw Obywatelskich w Kancelarii Premiera, który w swoim piśmie przepisał argumenty MI dostaliśmy odpowiedź. Odpowiemy i w kolejnej Info Biura zamieścimy ich pismo i naszą odpowiedź.

Pismo do pełnomocnika po odp. z MI    Pismo z MI do pełnomocnika Rzecznika MSP 24.04.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP