SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 10/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa    30.04.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 10/2019

Wydziały Komunikacji

Załatwianie rejestracji to zawsze problem dla producenta zabudów pojazdów

Wydz. Komunikacji podlegają Starostwom i jak wynika z otrzymywanych przez nas informacji działają każdy inaczej w takiej samej sprawie. Podobnie działają Samorządowe Kolegia Odwoławcze (SKO) gdzie można składać skargi na decyzje Wydz. Komunikacji.

To dziwne bo wszystkich obowiązują te same przepisy  ale nie wszyscy urzędnicy je jednakowo znają i rozumieją. To tworzy poważny problem dla producentów.

Dlatego w identycznych sprawach w różnych urzędach są wydawane różne decyzje.

Jak temu zaradzić ? Próba walki z WK przypominała by kopanie się ze stadem koni. Problem jednak jest i bardzo szkodzi producentom. Dlatego podejmujemy próbę znalezienia wspólnie z producentami sposobu jego rozwiązania lub zneutralizowania żeby nie szkodził.

Załączam opisaną i przysłaną historię walki producenta Pana TJ  o zarejestrowanie wyprodukowanego przez niego pojazdu ciężarowego. Podane w niej sposoby działania mogą być przydatną wiedzą dla innych producentów w postępowaniu z WK i SKO.

W swoim opisie podaje też informacje o wielu WK, z którymi miał kontakt i ocenia ich "jakość" i przydatność dla producentów w sprawach rejestracji.

Proponuję wszystkim producentom żeby zapoznali się z opisem historii rejestracji pojazdu jaką przeżył Pan TJ i przysłali do nas swoje doświadczenia w radzeniu sobie  i ocenę WK poznanych z praktycznej współpracy przy rejestracji pojazdu. Będziemy je podawać do wiadomości. Może dzięki temu powstanie jakaś procedura rejestracji i składania odwołań w przypadku odmowy skuteczna w większości WK.

 

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP