SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCM Nr 19/2013

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa 22.04.2013 r.

Informacja Biura SPCM Nr 19/2013

Relacja ze spotkaniea z Panem Azzedine Bouacid

i ustalenia w/s Algierii

 

Spotkanie odbyło się  w biurze SPCMiP w Piątek 19.04

Pan Azzedine przedstawił ideę  utworzenie w Algierii biura do obsługi algierskich kontrahentów ze stałą ekspozycją produktów Polskich producentów. Ekspozycja nie tylko będzie wystawą produktów ale ma mieć charakter multimedialny i promować producentów i nasz Kraj. Biuro będzie łącznikiem między firmami algierskimi i polskimi eksporterami. Ma załatwiać sprawy zgłoszone przez stronę algierską do Polskich dostawców odwrotnie oraz zajmować się promocją Polskich produktów.

Obecnie w Algierii są poszukiwani partnerzy zagraniczni, którzy w oparciu o swoje Know-How wspólnie z firmą algierska uruchomią w Algierii produkcję wyrobów pozostając dostawcą komponentów. Biuro będzie inicjatorem takiej współpracy wyszukując tematy i firmy po Stronie algierskiej i przekazując informacje Stronie polskiej. Biuro będzie również  przyczółkiem do wchodzenia Polskich producentów na inne rynki afrykańskie.

Potwierdził aktualne zapotrzebowanie w Algierii na busy i autobusy do 50 osób do Komunikacji między miastowej. Czeka na oferty Polskich producentów.

Potwierdził, że budowane obecnie w Algierii fabryki pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych poszukują dostawców na pierwszy montaż. Czeka na zgłoszenia i oferty polskich producentów zainteresowanych taką kooperacją.

Zaproponowałem Panu Azzedine utworzenie przez polskie firmy Grupy Eksportowej(konsorcjum)  do handlu z Algierią i innymi krajami w Afryce, która będzie uczestniczyć w finansowaniu biura. Zaprosiłem do przystąpienia do Stowarzyszenia co ułatwi naszą współpracę. Zaproszenie zostało przyjęte.

Pan Azzedine wyjeżdża do Algierii 25.04 w sprawach Organizacji biura i wraca w końcu maja. Ustaliliśmy wspólne spotkanie w Klubie w dniu 13.06, na którym omówimy ,ustalimy i podejmiemy dalsze działania.

Proszę o zgłaszanie się firm zainteresowanych rozwijaniem eksportu do Algierii i krajów Afryki oraz utworzeniem Grupy Eksportowej. Zgłoszenia na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Szanowni Państwo

Żeby SPCMiP mogło działać na rzecz Producentów musi istnieć. Żeby istnieć musi mieć członków. Zapraszam do przystępowania do Stowarzyszenia.

Razem można zdziałać więcej dla siebie. http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCM