SPCMiP - jesteśmy od 1999 roku.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja Biura SPCMiP Nr 12/2019

Print PDF
There are no translations available.

Warszawa    30.05.2019 r.

Informacja Biura SPCMiP Nr 12/2019

 

Problemy z Wydz. Komunikacji i SKO przy załatwianiu rejestracji

zabudów pojazdów.    Jak je rozwiązać ?

WK działają różnie i mają różną ocenę wśród producentów. Pewną regułą jest, że te w większych miastach działają lepiej bo urzędnicy lepiej znają przepisy a w mniejszych gorzej bo tam decyzje są często oparte na widzimisię urzędników.

Lista pozbawionych podstaw prawnych  przyczyn odmowy rejestracji jest długa i różna w różnych WK. Dotyczy to również SKO

Załączam dla przykładu za zgodą producenta przesłaną nam ale tylko część jego korespondencję z SKO. To jest przykład dobrze opisanej sprawy zawierający informację o przepisach. Warto przeczytać.. Każdy ma jakieś doświadczenie i wiedzę jak sobie radzić z WK i SKO.

Proponuję tę wiedzę połączyć na spotkaniach producentów,  na których będziemy omawiać przykłady i wspólnie zastanawiać jak na nie zareagować, jakich argumentów użyć i na jakich przepisach je oprzeć, żeby wygrać. Ukazały się nowe rozporządzenia, które nie były konsultowane. Podam ich numery w następnej Info Biura

Jeżeli ktoś ma inny lepszy pomysł na wspólne działanie to proszę napisać.

Spotkania dadzą  dodatkowo  możliwość wzajemnego poznania się i może podjęcia jakiejś współpracy.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Zapraszam na spotkanie i proszę o przysyłanie zgłoszeń przez  producentów, którzy mają różne problemy z WK i SKO. Chcieli by je przedyskutować z innymi producentami i znaleźć rozwiązania tych problemów.

W zgłoszeniu proszę podać Imię Nazwisko oraz  nazwę firmy a w załączniku opisać krótko problem do przedstawienia na spotkaniu.

Jak się zgłosi minimum sześciu producentów określimy dzień i godz. spotkania. Będzie to zawsze godz. wczesno popołudniowa żeby był czas na przyjazd i na powrót.

Stowarzyszenie jest gotowe również  podejmować interwencje indywidualne.

Szanowne Producentki i Producenci

Zapraszam do wstępowania do Stowarzyszenia, które umożliwia społeczne zaangażowanie się w obronę wspólnych interesów producentów. Dzięki  SPCMiP możecie poszerzać  krąg znajomych, tworzyć nieformalne grupy współpracy i razem działać dla rozwoju waszych firm.

Warunki członkowstwa w SPCMiP http://spcm.pl/pl/warunki-czonkowstwa.html

Z poważaniem

Antoni T. Dąbrowski

Prezes Zarządu SPCMiP